Naru70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 134, на Нед Яну 16, 2011 8:39 am
Top posting users this week
No user

Keywords


Клечки за хранене

4 posters

Go down

Клечки за хранене Empty Клечки за хранене

Писане  Заемаща място Вто Апр 26, 2011 1:00 am

Днеска бях на село и реших да си поиграя...
Първите клечки са правени със рокан или там както му беше името, а вторите съм ги дялкала със джобно ножче. А това ветрило си го взех от пазара до Шипченския манастир. Жалко че е момичето и градината са китайски, а не японски:
Клечки за хранене 20cf864f51876e91Клечки за хранене B56d637642792ba3Клечки за хранене 80dcb5dc84aad6e9Клечки за хранене 60c18e31d26db1fcКлечки за хранене B0b14bb61c07ee76Клечки за хранене 8d7150f0c60bf76a

Заемаща място
Генин
Генин

Брой мнения : 1233
Points : 1992
Join date : 16.11.2010

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Нед Май 29, 2011 3:29 pm

Абе, да ти кажа японци, китайци, отадалеч не си личат... Laughing Идеални са.
Аз имам няколко комплекта клечки у нас, вземала съм си ги от различни китайски ресторанти. Но да си кажа, не мога да се науча да ям с тях. Много ми е трудно. А съм правила упорити опити. И в ресторантите от персонала са ми показвали колко пъти и пак...А като гледам те как си служат лесно...китайци, японци имам впредвид.
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Заемаща място Нед Май 29, 2011 8:56 pm

Аз пък много лесно ям с тях... Имам една приятелка, която яде граха зърно по зърно и като и дадох клечките почна да яде по-бързо отколкото с лъжицата Laughing Ама ние с нея много се занимаваме с такива работи...
А колкото до китайската градина и момичето... В японските градини би трябвало да преобладава зелено, тай прическа е китайска и кимоното също... Ама нали е Азиатско момиче, пак става Laughing

Заемаща място
Генин
Генин

Брой мнения : 1233
Points : 1992
Join date : 16.11.2010

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Пет Авг 05, 2011 4:23 pm

Попаднах на това инфо за клечките. Тука има линк, нали. Cool

Освен това, щото съм любознателна Laughing , научих още: Клечките са бая древно съоръжение ( Wink ) , има-няма появили са се преди 5000 години (нищо време), май първо в Китай, хъм. Допуска се, че работата е станала така: Милите древни китайци, както мноу се радвали, че открили огъня и вече могат да си меткат мръФките в него, установили, че огъня също така мноу пари, ако се опиташ да бръкнеш за някой по-сочен мръфков къс с голи ръце. И зели да бъркат в огъня с клончета, дръвца, клечатак, къвто намерят и да си вадят пържолите по-безболезнено-о. После, щото нали еволюция, даже и за китайците- няма как Tired , щът- не щът, сетили се, че ако бутът на прасЕто е нарязан по-наситно се опича, по-добре и става още по-вкусен, ама продължавали с клечоците да си помагат и станали майстори във въртенето им, даже гослеми майстори. Зели с тях да бъркат и в ориза и в супата и изобщо...виртуози. И който е по-наблизо там, Корея, Джапейн, Виетнам, да не видят и те зели да правят същото и клечките превзели целия Далечен Изток. Akatsuki The six path of Pein и т.н....

Кво друго интересно да ви разправям...? Hmm Ами...правели клечките за хранене от най-различни мат'риали- бамбук (щото имат много и по-евтино), злато, сребро (да се фукат, че са по-богати), слонова кост (гадни унищожители на милите слончета) Sad и изобщо кой с каквото има. Smile
Голям майтап настанал, когато някой ги излъгал, че ако ядеш със сребърни клечки и в ястието има отрова, сребърните клечки ще променят цвета си и така ще те предупредят. Твърдо мислели да вярват на това, докато няколко шогуна не се гътнали отровени от раз и тогава им просветнало, че тая работа за сребърните клечки няма да е истина-а-а.

Такива работи научих за клечките и реших да ги споделя с вас, дано да ви е било интересно или поне да сте си извадили поука- че ако от някоя манджа може да се натровите, не трябва да разчитате на сребърните клечки да ви предупредят затова. Nothat

Поздрави на всички. Very Happy
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Какаши Пон Сеп 05, 2011 4:03 am

Със тея клечки не мога да ям мн е трудно и незнам как да се науча мисля ,че е не възможно :D
Какаши
Какаши
Генин
Генин

Брой мнения : 769
Points : 597
Join date : 02.08.2011
Местожителство : Враца

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Пон Сеп 05, 2011 2:56 pm

Може, може с повече тренировки. Аз напоследък бележа малък напредък.
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Какаши Пон Сеп 05, 2011 4:37 pm

А й не знам от къде да зема освем от кйтаиския рестурант ама там ходим много радко.
Какаши
Какаши
Генин
Генин

Брой мнения : 769
Points : 597
Join date : 02.08.2011
Местожителство : Враца

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Пон Сеп 05, 2011 7:03 pm

Мога да ти подаря едни.Ама как. scratch
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Какаши Пон Сеп 05, 2011 7:54 pm

Трудно ако някой път ходим у китайския познай кво ще зема :D :D
Какаши
Какаши
Генин
Генин

Брой мнения : 769
Points : 597
Join date : 02.08.2011
Местожителство : Враца

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Чет Сеп 22, 2011 11:16 pm

Искам да призова всички да не правят така и изобщо да внимават с клечките: Laughing


"Мъж живял 28 години с клечки за хранене в стомаха.
Шанхайски хирурзи оперираха 50-годишен мъж, за да извадят от стомаха му клечки за хранене, които той е погълнал преди цели 28 години.

Мъжът, който местните медии назовават с фамилното име Жан, не предприел мерки, за да извади клечките, тъй като през тези близо три десетилетия бил в отлично здраве и нямал никакви проблеми със стомаха.

Жан си мислел, че е разградил клечките напълно, но съвсем наскоро след пристъп на остри колики припадал. Това го накарало да потърси лекарска помощ. Именно тогава хирурзите забелязали остатъците от погълнатите клечки, което довело и до направената операция.

Според един от опериращите лекари, клечките били извадени през малък прорез направен върху стомаха на пациента.

Все още не е ясно обаче нито от какво били направени хранителните прибори, нито защо Жан ги е погълнал навремето. Единственото обяснение, което местната преса предалга е, че в момента на поглъщането мъжът е бил в критично емоционално състояние." от iNews.bg

Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Съб Окт 08, 2011 6:46 pm

И още за клечките:

"Това гениaлно изобретение датира още от времето на династията Чжоу (XI - III век пр. Р. Хр.). Те са изобретени някъде през XI век пр. Р. Хр., малко след Троянската война (състоялa се в XII век пр. Р. Хр.).
Тогава пръчиците служели за ядене на месо, зеленчуци и плодове, а оризът просто се ядял с ръка. Пръчиците/клечките за хранене, в онова далечно време, се наричали "чжу", но тази дума се свързвала с лоши поличби, суеверията надделели и те получили наименованието "куаи". По - късно, към него бил добавен йероглифът за бамбук - "цзъ". Така се получило названието "куаицзъ". В писмени паметници, датиращи отпреди повече от 3 000 години, има твърде интересни описания на пръчиците за хранене. Оказва се, че първоначалната им форма е запазена непроменена чак до наши дни!!!
За направата им, били използвани различни материали: благородни метали, слонова кост, нефрит, скъпо дърво...
С помощта на сребърни пръчици тествали храната на владетеля и, ако в нея била сложена някаква отрова, пръчиците веднага променяли цвета си.
Съвременните пръчици са с дължинa ок. 25 см., леко удебелени в единия край, където се хвaщат.
Всеки човек си служи с пръчиците строго индивидуално. А, по това, може да се познае какъв е той по характер.

Как да ползваме клечките?!
Много е лесно. Поставени една върху друга, двете клечки се хващат с дясната ръка така, сякаш се държи молив или писалка. Двете долни връхчета трябва да се докосват, но да бъдат свободни и да се движат като щипка на рак. Горната трябва да бъде съвсем малко по-напред от долната (както и молива е по-напред от острието на пергела, за да може да се опише окръжност). Горната пръчица трябва да се придържа с върховете на палеца и показалеца, а долната лежи неподвижно върху възглавничката на средния пръст, като също се придържa от палеца.


Гостът, който за първи път хваща пръчици в ръка и не може да се справи с тях, няма да изглежда невъзпитан, ако поиска да му донесат европейски прибори или, в краен случай, започне да се храни с порцеланова лъжица.

Задължително е в ресторант да се яде с клечки. Е, може да помолиш и за вилица, но това значи всички да те гледат в устата и да се чудят, как съумяваш да се справиш с един толкова мъчен за експлоатация прибор.

Разположението на сътрапезниците около масата също е свързано със старинни ритуали, а тук вече етикетът строго се спазва. От дясната страна на домакина сяда най-високопоставеният гост, а от лявата - неговата съпруга, след нея сяда следващият по важност гост. Останалите сътрапезници се подреждат според възрастта и обществения си ранг. " от нета. Blush
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Пет Юни 29, 2012 7:38 pm

В известна връзка с темата:
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Учиха Итачи Пет Юни 29, 2012 8:44 pm

Вие пък за клечки ми говорите... Very Happy Very Happy Very Happy
Аз го правя тоя номер със солети Кракс. Very Happy
Учиха Итачи
Учиха Итачи
Генин
Генин

Брой мнения : 132
Points : 142
Join date : 10.02.2012

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Сакура Съб Юни 30, 2012 9:50 pm

Хе-хе и със солети може, важното е да го умееш. Научава се, показва моят опит. Интересно дали на азиатците им е трудно да ползват вилица? Някой знае ли по тоя въпрос. Smile
Сакура
Сакура
Джонин
Джонин

Брой мнения : 1727
Points : 822
Join date : 15.09.2009
Age : 27
Местожителство : БГ

Character sheet
Техники на героя:

Върнете се в началото Go down

Клечки за хранене Empty Re: Клечки за хранене

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите